Szpachle samochodowe – właściwy wybór

Szpachle samochodowe są bardzo przydatne, kiedy pragniemy zamaskować niewielkie wgniecenia czy też zarysowania na karoserii naszego pojazdu. Niemniej jednak, należy je odpowiednio dobrać.  

Szpachle samochodowe – jeden czy może dwa składniki?

Szpachle samochodowe https://www.dlalakierni.pl/szpachle-samochodowe pod postacią pasty mogą przyjąć różną formę: gotowych mieszanek albo półproduktów, do których trzeba ponadto dodać utwardzacz, żeby pasta mogła zastygnąć i osiągnąć odpowiednią wytrzymałość. 

  • dwuskładnikowa szpachla samochodowa – daje spore możliwości co do kontrolowania charakterystyki powstałej powłoki, jednakże jej przygotowanie wymagać będzie nieco precyzji i wprawy. Tego typu szpachle stosuje się przede wszystkim w sposób profesjonalny, niemniej nie są one o wiele droższe od tych jednoskładnikowych i mają odpowiednie właściwości, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować je również w przypadku samodzielnych napraw blacharskich nawet poważniejszych uszkodzeń, 
  • szpachle bez utwardzacza – są gotowe do zastosowania zaraz po ich zakupie, a ich charakterystyka ustalona jest już na stałe przez proporcje użytych składników. Nakładając tego typu szpachle, nie ma możliwości kontrolowania twardości, jak i szybkości wysychania. 

Odpowiednia szpachla samochodowa na dziury

Mniejsze dziury, które spowodowane będą, chociażby rdzą, można załatać, chociażby za pomocą szpachlówki zawierającej w składzie włókno szklane. Jeżeli chodzi o otwory o większych gabarytach, należy użyć już włókniny, którą w drugiej kolejności pokrywa się właściwym typem szpachli, pamiętając przy tym o właściwym ukształtowaniu powstałego wypełnienia.

Dopóki w grę wchodzić będą wyłącznie nadżerki, które nie przejdą na wylot, warto użyć szpachli zawierającej włókno szklane, przy czym musimy pamiętać, iż nawet w takim wypadku nie jest zalecane nałożenie pojedynczej, grubszej warstwy, zaś parę cieńszych.