Prawidłowa konserwacja opon

Środek do konserwacji opon Meguiar'sOgumienie samochodu, podobnie jak karoseria, czy obręcze kół, wymaga systematycznego czyszczenia i odpowiedniej konserwacji. Zastosowanie odpowiednich środków chemicznych nada ogumieniu estetyczny połysk i pomoże utrzymać opony w dobrej kondycji.

Jak pielęgnować opony?

Środek do konserwacji opon powinien być stosowany systematycznie. Tego typu preparaty mają ograniczony czas działania, Warto pamiętać, że opony są narażone na wpływ niekorzystnych czynników zarówno zimą, jak i latem. W okresie zimowym muszą znosić niskie temperatury, latem szkodliwe działanie promieniowania UV. Dlatego środki do konserwacji opon należy aplikować regularnie, niezależnie od pory roku. W przypadku używania dwóch kompletów opon, trzeba odpowiednio zabezpieczyć również ten, który nie jest używany. Przed zastosowaniem środka do pielęgnacji należy dokładnie oczyścić i osuszyć opony. Preparaty stosuje się zawsze zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Jakie środki stosować?

Prawidłowa kosmetyka samochodowa nada autu idealny wygląd, jednak aby osiągnąć taki efekt należy używać odpowiednich preparatów i narzędzi. Nie inaczej jest w przypadku opon. Wybierając preparat do konserwacji warto zainwestować w produkt, który będzie gwarantował możliwie jak najlepszą ochronę. Wysokiej jakości preparaty tworzą warstwę ochronną na powierzchni gumy, poprawiają jej elastyczność, chronią przed działaniem promieni słonecznych i przywracają estetyczny wgląd.