Niezbędne akcesoria do aktywnej piany

Aktywna piana od Shiny GarageOsoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa aktywnej piany do mycia samochodów, muszą oczywiście wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. W pierwszej kolejności musimy zainwestować w porządną pianownicę. Na półkach sklepowych znajdziemy profesjonalne pistolety oraz popularne dysze do piany, które doskonale nadają się do mycia auta. Pianownice przypominają swoim wyglądem tradycyjne spryskiwacze do kwiatów i działają na bardzo podobnych zasadach. Pamiętać należy o tym, aby upewnić się, czy nowo zakupione akcesoria będziemy mogli podpiąć do myjki ciśnieniowej, albo bezpośrednio do kompresora.

Profesjonalny preparat myjący

Aktywna piana do mycia samochodów, to nie tylko pianownica, ale przede wszystkim preparat myjący. Na naszym rynku w dzisiejszych czasach możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów piany, które przeważnie zawierają wiele mniej lub bardziej przydatnych środków pomocniczych. Możemy kupić między innymi preparaty antykorozyjne, czy też środki, które delikatnie będą nabłyszczać wosk. Pamiętać należy również i o tym, że producenci oferują oddzielną chemię do samochodów osobowych i ciężarowych. Można kupić oczywiście środki uniwersalne, dzięki którym poradzimy sobie z wszystkimi najpopularniejszymi zabrudzeniami.

Ściereczki z mikrofibry i inne akcesoria

Warto bardzo poważnie rozważyć również zakup specjalnej ściereczki z mikrofibry, czernidła oraz ściągaczki do wody. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się również pasty polerskie do felg oraz wosk nakładany na mokro.