Maska lakiernicza – jak wybrać?

Maska do lakierowania to doskonały sposób na uchronienie się przed wszystkimi częściami rozpylaczy, jakie wykorzystuje się do układania warstw malarskich. Jest to ważna sprawa zwłaszcza ze względu na fakt, iż większość lotnych związków, które są zamknięte w lakierach samochodowych to silne trucizny. Z tego także względu mogą one wywoływać rozmaitego typu zatrucia wątroby, umysłu, lub także nudności czy bóle głowy. By praca była zdecydowanie bardziej pewna i odpowiednia doskonałym pomysłem jest wyposażenie się w odpowiedniej klasy maskę lakierniczą. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze maski?

Maska do lakierowania jako konieczne zaopatrzenie zakładu

Zakład samochodowy, w jakim robione są prace z obszaru auto detailingu oraz lakierowania, jest miejscem niezwykle ciężkim. W jego atmosferze mogą poruszać się różne zabrudzenia, niebezpieczne pyły oraz aerozole i drażniące.

Wszelkie przedostają się poprzez układ oddechowy do krwiobiegu, wywołując zmiany w całym systemie. Więc oczywiście, należałoby zabezpieczać przed nimi usta oraz nos, co zapewniają dostępne w tymże dziale produktowym maski lakiernicze.

Maska do lakierowania pełna lub półpełna?

Maski lakiernicze https://www.dlalakierni.pl/maski-lakiernicze można dzielić na typy wedle rozmaitych elementów. Jednym spośród nich jest obszar ochrony maski. Maski półpełne, ponieważ chronią dolną część twarzy, chroniąc system przed wpływaniem trucizn poprzez drogi oddechowe.

Większą ochronę zapewniają maski pełne, ponieważ – jak sama nazwa sugeruje – maska taka pokrywa całą twarz, ochraniając dzięki temu oczy, jednakowo podatne na oddziaływanie niekorzystnych związków jak również pozostałe części systemu.

Czemu korzystanie z masek lakierniczych jest takie ważne?

Znajdujące się w chemii lakierniczej szkodliwe związki dostają się do umysłu człowieka, jego wątroby oraz systemu krwionośnego. W konsekwencji tego prowadzą do dużego pogorszenia stanu zdrowia czy choćby jego całkowitej straty. Oczywiście więc należy chronić się przed bardzo niebezpiecznymi oparami, wykorzystując podczas czynności zawsze maskę lakierniczą.