Jak wyczyścić felgi?

TENZI Alux do czyszczenia felgNa felgach samochodów tworzy się brud niezwykle oporny i trudny do usunięcia. Wynika to przede wszystkim z wysokiej temperatury. Są jednak sposoby na radzenie sobie z nim.

Jak skutecznie wyczyścić felgi?
Wiele osób zapomina na co dzień o felgach, a okazuje się, że te wymagają systematycznego czyszczenia. Im częściej jest to robione, tym łatwiej jest później zmyć brud. Na rynku wybór środków do czyszczenia felg jest dość spory. Zwykle są to mieszanki żrących roztworów kwasowych połączone z detergentami oraz innymi substancjami. Nie zawsze taki preparat jest w stanie usunąć zabrudzenia już za pierwszym razem, zwłaszcza jeśli felgi dotąd nie były regularnie czyszczone.

Jak dbać o felgi?
Klucz do sukcesu to skuteczny środek do czyszczenia felg oraz systematyczność. Eksperci radzą, aby przynajmniej raz na miesiąc felgi umyć i nawoskować nawet przy pomocy zwykłej pasty do lakieru. Wbrew pozorom kosmetyki nie są zbyt drogie. Podstawowy środek myjący można zakupić już za kilkanaście złotych. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas ich użytkowania gdyż są na ogół bardzo żrące. Dlatego też obowiązkowo trzeba się zaopatrzyć również w gumowe rękawiczki. Nie można też dopuścić do tego, aby środek miał styczność z karoserią, gdyż grozi to jej zniszczeniem. Nawet niewielka ilość może spowodować wypalenie lakieru. Do spłukania najlepiej użyć myjki ciśnieniowej dostępnej w każdej myjni.