Jak skutecznie pozbyć się resztek lakieru z samochodowej karoserii

Wszelkiego rodzaju kleje, szczególnie te reklamowane jako szybkoschnące i trwałe, po odklejeniu przymocowanej za ich pomocą np. naklejki na samochodowej karoserii, pozostawiają bardzo trudne do usunięcia zabrudzenia. Lakiernicy najczęściej polecają malowanie miejsca, w którym powstało takie zabrudzenie.

Czego nie stosować do usuwania kleju
Próbując samodzielnie pozbyć się zabrudzeń, jakie pozostawił klej na samochodowej karoserii, bardzo często wykorzystujemy do tego celu rozpuszczalnik nitro bądź standardowy zmywacz do paznokci. Niestety ani jeden ani drugi preparat nie będzie w stanie usunąć kleju z powierzchni karoserii. Takie samodzielne usuwanie kleju z lakieru niestety bardzo często skończyć się może jego dość poważnym zniszczeniem.

Cierpliwość to podstawa
Dość dobrym sposobem na usunięcie kleju z lakieru, są zabiegi z wykorzystaniem żyletki. Do tego potrzeba jednak dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Ważne jednak, aby mieć świadomość, że usuwanie kleju z lakieru za pomocą żyletki należy przeprowadzić bardzo delikatnie i starannie – wówczas z pewnością nie porysujemy powierzchni lakieru. Następnie można użyć wodnego papieru ściernego, do usunięcia pozostałości kleju z samochodowej karoserii. Niestety, choć taki zabieg pozwoli na skuteczne pozbycie się lakieru, to w jego efekcie nieco zmatowieje lakier. Na szczęście istnieje kilka sposobów na skuteczną reanimację lakieru.